Po nějaké době tu bohužel máme další smutnou zprávu.
Před dvěma týdny opustil řady organizátorů Rally Krkonoše a Rally Krkonoše - Cíl Neznámý Jirka Přibyl. Tohoto nadšeného automechanika s velkým srdcem jste mohli vídat v roli vedoucího servisu nebo na časových kontrolách orientačního závodu.
Zavzpomínejte na něj prosím s námi.
Děkujeme všem za projevenou soustrast a přejeme, ať se Vám všem smutné události v příštím roce vyhnou!
Vladimír Hlavatý, 23. 6. 1952 - 6. 12. 2017
Ve čtvrtek 9. 11. to byly tři roky od chvíle, kdy při Rally Krkonoše zemřel Miloš Vágner. Zavzpomínejte na něj prosím spolu s námi.
http://motorsportrevue.cz/novinky/fotogalerie/pred-rokem-zahynul-milos-vagner
Poslední zářijový den se ke Královédvorské ZOO sešlo 28 posádek Rally Krkonoše – Cíl Neznámý. Ráno bylo sice chladné, modrá obloha ale slibovala ideální počasí pro automobilovou orientační soutěž.
Po prezentaci a krátké rozpravě zahájila soutěžní část tradiční zkouška zručnosti. Na jedné části parkoviště u Safari kempu čekal na všechny slalom, couvání do garáže a podélné parkování. S tratí se všichni vyrovnali dobře – včetně šesti řidiček a rozměrného Fordu Turneo Custom. Nejrychlejší byl nakonec po sečtení časů a penalizací Petr Tomm před soutěžním jezdcem Jiřím Hendrichem a Zdeňkem Popovičem. Mezi ženami zvítězila Naděžda Bezstarosti.
Přesně v 10:15 vrazila první posádka na cestu podle šipkového itineráře. Jako červená nit se trasou táhlo téma vojenství. Soutěžící proto navštívili pevnosti v Dobrošově a v Josefově. Při určování hlášek z filmů zavzpomínali na Dobrého vojáka Švejka a Černé barony a v itineráři se dozvěděli spoustu zajímavostí. V časové kontrole na Jiráskově chatě na vrchu Dobrošov si pak vychutnali krásný výhled na Rozkoš, Náchod nebo na polské Bledne skaly. No a aby vyplnili volné chvíle, dostali za úkol vyrobit prak, který organizátorům odevzdali v cíli u velbloudů v autokempu Svatá Kateřina.
Právě tady proběhlo po dobré večeři vyhlášení výsledků. Svou cenu si díky partnerům opět odnesly všechny posádky i vítězové doprovodných kategorií – nejmladší navigátor a s ním všechny děti, nejvzdálenější posádka, nejlepší nováček, majitelé nejhezčího a nejstaršího vozu. Samostatně hodnocená byla soutěž týmů, kde se sčítá umístění vždy dvou posádek. Vypisovat zde všechny oceněné by bylo na dlouho – dočtete se o nich na webu www.rallykrkonose.cz, kde také najdete správné řešení jednotlivých úkolů a odkaz na fotogalerii. Zmínit první tři je však povinností :o)
Poháry za třetí místo si domů odnesli Jan Tyrychtr s Alešem Jeřábkem se Škodou Octavia. Ti se zároveň stali vítězi druhého pětiletého cyklu závodů. Základem jejich úspěchu je pravidelná účast a umístění na předních příčkách. Druhé místo si letos odvezla Škoda 120 LS a dvojice Štěpán Petráš – David Čapek, mimochodem třetí posádka „pětiletky“. Z vítězství se nakonec díky výbornému výkonu ve všech částech závodu stala smíšená posádka Tomáš Petira – Monika Voleská s vozem VW Golf IV Variant – gratulujeme! Doplňme ještě dvě dvojice. Nejlepší dámskou posádkou byla letos Petra Hloušková s Markétou Hozovou s Octavií Combi. Druhé místo v pětiletém cyklu pak obsadili Jakub Dytrych s Janou Javůrkovou a Škodou Felicia.
A jak to letos viděli pořadatelé? „Jsme rádi, že se k nám opět sjelo tolik posádek – ať už nově startujících nebo těch, co se pravidelně vracejí,“ říká ředitel závodu Vladimír Hlavatý. Dík patří nejen jim, ale také všem spolupracovníkům a partnerům. Už se těšíme, až se se všemi opět ve zdraví shledáme při jedenáctém závodě Rally Krkonoše – Cíl Neznámý na podzim roku 2018.
Pavla Hlavatá
Tiskové středisko Rally Krkonoše - Cíl Neznámý
Nejlepší dámská posádka - PuMičky, Petra Hloušková - Markéta Hozová, Škoda Octavia Combi
Konečné hodnocení po pěti letech
Nejrychlejší žena - Naděžda Bezstarosti, Škoda Octavia Combi
Nejmladší navigátor - Vítek Dvořák, 11 let; Vojtěch Bernáček, 12 let
Nejvzdálenější posádka - Jiří Kozický - Olga Kozická, Dobřany, 250 km
Nejhezčí vůz - Škoda Karoq, Lenka Petrboková
Nejstarší vůz - Wartburg 353 W, Lukáš Beránek
Nejlepší nováček - VodTopic, Jiří Hendrich ml. - Andrea Hubáčková, Citroën C4
Už tuto sobotu čeká na pravidelné účastníky i nováčky automobilová orientační soutěž Rally Krkonoše – Cíl Neznámý. Pro ty, kdo si účast ještě rozmýšlejí, se pořadatelé rozhodli poodhalit pár dalších podrobností.
„Všechno samozřejmě prozrazovat nebudeme, něco však naznačit můžeme,“ říká ředitel závodu Vladimír Hlavatý. „Podstata soutěže – cesta do neznáma podle itineráře doplněná úkoly – zůstává stejná. Jak jsme však loni slíbili, zařadili jsme několik novinek,“ dodává ještě.
První novinkou je vypuštění přesmyček. Některým posádkám budou možná chybět, ale snad si oblíbí také hlášky z filmů. Cestou se pak všichni možná dozvědí o něco víc nového než obvykle. Na každou stránku itineráře totiž přibyla jedna zajímavost vztahující se k tématu ročníku a dané lokalitě. Další velkou novinkou je to, že v cíli neproběhne slalom s autem. Bohužel prostorové uspořádání to neumožňuje. Organizační tým ale nezahálí a vymýšlí náhradní program.
A pokud stále nejste rozhodnuti, zabrouzdejte po webu www.rallykrkonose.cz nebo na facebooku Rally Krkonoše – Cíl Neznámý ve fotogaleriích. Snad nám letos 30. 9. opět vyjde počasí – přijít o výhled z časové kontroly by byla škoda!
Pavla Hlavatá
Tiskové středisko Rally Krkonoše - Cíl Neznámý
Před časem jsme Vás informovali o tom, že stále nemáme jasno ve volbě toho správného místa pro start soutěže. Nyní už je všechno jinak.
„V uplynulém týdnu se nám podařilo uzavřít jednání se ZOO ve Dvoře Králové. Díky jejich podpoře a přímluvě Zdeňka Čermáka se budeme opět moci sejít na parkovišti před Safari kempem,“ uvádí Blanka Hlavatá.
Sraz posádek je naplánován mezi 7:30 a 8:30 ráno. Po prezentaci a rozpravě, která proběhne zhruba v 9:00, je na řadě tradiční zkouška zručnosti. Těšit se opět můžete na krátký slalom, couvání a manévrování okolo překážek. Jak je tentokrát Mirek Krčmář rozestaví, zůstane překvapením.
Na to, kdo má svůj vůz nejlépe v ruce, si budeme muset počkat do 30. 9. 2017, kdy proběhne jubilejní 10. podnik Rally Krkonoše – Cíl Neznámý. Přidejte se k soutěžícím i Vy!
Pavla Hlavatá
Tiskové středisko Rally Krkonoše - Cíl Neznámý
Termín tradiční automobilové orientační soutěže Rally Krkonoše – Cíl Neznámý se přesouvá na 30. září. Proč tomu tak je a jaké jsou poslední novinky z probíhajících příprav, se dočtete na následujících řádcích.
Posun závodu o týden si vyžádala snaha o zajištění toho správného zázemí pro start a cíl. „Ukázalo se, že v původně plánovaném termínu je většina námi vytipovaných míst pro začátek nebo konec už obsazená. Abychom neprodlužovali trasu nad únosnou míru, rozhodli jsme se ustoupit a termín upravit,“ objasňuje důvody Blanka Hlavatá.
Co se týče samotných příprav, ty jsou v plném proudu. Pilně se pracuje na grafice dokumentů, definitivní podoba trati je také téměř hotová. Jedinou neznámou je tak zatím místo startu. „Ve hře jsou momentálně tři lokality. Nechceme účastníky ochudit o zkoušku zručnosti s krátkým slalomem a úkoly pro otestování řidičského umění, pro kterou musíme opět najít vhodný prostor,“ uvádí Vladimír Hlavatý.
Po zkoušce zručnosti se posádky vydají přes dva hlavní záchytné body na trasu dlouhou zhruba 150 km. Cestou na ně budou čekat tematické otázky a úkoly. Projedou rovněž časovou kontrolou a budou mít dostatek času na výrobu jistého předmětu. Ten symbolicky propojí jubilejní desátý ročník s prvním. (Doporučeno je proto přibalit si na cestu dostatečně dlouhý kus něčeho pružného.) Cíl je plánován na příjemném místě uprostřed přírody.
První přihlášky jsou již na místě a další se jistě brzy přidají. Všechny potřebné informace a dokumenty najdete tradičně na webu www.rallykrkonose.cz. Na setkání s Vámi se těšíme už za šest týdnů, tedy 30. září 2017 v 8:30 na zatím blíže neurčeném místě.
Pavla Hlavatá
Tiskové středisko Rally Krkonoše – Cíl Neznámý
Stejně jako v minulých letech se pomalu můžeme začít těšit na automobilovou orientační soutěž s názvem Rally Krkonoše – Cíl Neznámý. Tentokrát ji pořadatelé naplánovali na 23. 9. 2017.
Protože se jedná o jubilejní desátý závod, chystají organizátoři několik novinek. „Tou zásadní bude způsob výběru trati a volba jednotlivých úkolů,“ říká spoluorganizátorka Pavla Hlavatá. Zatím se účastníci vydávali nazdařbůh do světa nebo kopírovali vybrané části Rally Krkonoše a zastavovali na rozmanitých zajímavých místech v okolí trasy. Tentokrát bude závodníky čekat tematicky zaměřená cesta. Námět však zůstane až do startu utajen, aby nenapovídal víc, než je třeba.
Stejné téma jako trať ponesou také doprovodné úkoly a otázky. Úvod zajistí tradiční kvíz, následovat budou otázky na cestě, průjezdní body a časová kontrola. Přizpůsobit by se podle organizátorů měl rovněž vzhled a hlavní obsah fotografií a grafická podoba materiálů – itineráře, map, dětského programu apod.
S desátým ročníkem je v neposlední řadě spojeno také vyhlášení dalšího pětiletého cyklu závodů. Průběžné pořadí je připraveno a nezbývá než čekat na vítěze letošního ročníku. Nejlépe vykročeno mají tentokrát Jakub Dytrych s Janou Javůrkovou těsně následovaní Alešem Jeřábkem střídajícím na sedadle spolujezdce Jana Tyrychtra a Jana Holého.
Kdo si nakonec ceny za nejlepší výkony odnese, na to si ještě čtyři měsíce počkáme. Přihlášku však již můžete zaslat – spolu se základními pravidly ji najdete jako vždy na webových stránkách www.rallykrkonose.cz. Těšíme se na shledanou s Vámi!
Pavla Hlavatá
Tiskové středisko Rally Krkonoše – Cíl Neznámý
Rally Krkonoše – Cíl Neznámý je automobilová orientační soutěž pro širokou veřejnost. Jak popis napovídá, jede se autem podle itineráře, předpokladem pro dokončení je schopnost orientovat se v čemkoli a účastnit se může prakticky kdokoliv.
Základním cílem soutěže je nalézt Cíl Neznámý, který může být klidně i tam, odkud jsme ráno vyrazili. Dále pak chceme prožít jeden příjemný podzimní den při netradiční zábavě a poznat různá zákoutí, do kterých bychom se za normálních okolností nedostali.
Jak již bylo zmíněno, vede nás šipkový itinerář. Trasa závodu je dlouhá zpravidla 100 – 150 km a vede za běžného provozu po silnicích všech možných tříd (s výjimkou dálnic, kterých zatím v Podkrkonoší moc nemáme :o). Hodí se plná nádrž a peníze na případné pokuty. Těm je ale žádoucí se vyhnout. Rychlostní průměr je proto stanoven na 30 km/h i s ohledem na to, že cestou je třeba plnit různé úkoly a odpovídat na záludné otázky.
Kromě otázek a úkolů z itineráře nás čeká ještě nejméně jedna časová kontrola, zkouška manévrovací schopnosti vozu, krátký test z všeobecných vědomostí, testík základů z autoškoly, hledání míst z fotografií, zvláštní úkol na celou trasu, večeře a vyhlášení výsledků. O zábavu je tedy postaráno opravdu na celý den. Důležité je rovněž dodržet délku trasy a stanovený časový limit, jinak nás čekají trestné body.
Podmínkou účasti je vůz s platnou technickou a pojištěním a s funkčním počitadlem kilometrů (nebo mil). Posádky jsou složeny zpravidla ze dvou dospělých a libovolného počtu dětí (nejlépe do 12 let věku). Ten, kdo řídí, k tomu musí být samozřejmě oprávněn :o). Startovné činí 600,-- na posádku a zahrnuje materiály, svačinku a večeři.
Co dostaneme už víme, co si ale vzít na cestu z domova? Hodí se provázek, ostrý nůž, kompas, lupa, metr, encyklopedie, turistická mapa, vícejazyčný slovník, náhradní ponožky, pevná podložka, izolepa, gumička, nůžky, kapesníčky a někdy třeba i žebřík. Hlavní je ale vzít rozum do hrsti a přivézt si trochu fantazie a dobré nálady!
Podoba stránek Rally Krkonoše se mění. Přednost dostává Rally Krkonoše – Cíl Neznámý. Co a kde v nové podobě najít Vám poradí následující rozpis!
Informace Tento oddíl obsahujme ty nejaktuálnější informace, které jsou. Pro představu o tom, co Vás čeká, slouží sekce archivu úplně dole. Dále se dozvíte základní charakteristiku RKCN a chronologicky sem budou přibývat žhavé novinky a tiskové zprávy.
Oficiální vývěska Na Vývěsce jsou umístěna všechna důležitá pravidla – tj. propozice závodu a vzorový itinerář. Najdete tu veškeré informace pro přihlášení včetně seznamu. Před závodem přibude časový harmonogram a po závodě kompletní výsledky.
Spolupráce Sem patří všichni, kdo chtějí s RKCN jakkoli spolupracovat. Právě ti tu najdou nabídku, účastníci se tu pak dozví, díky komu se soutěž vůbec podařilo uskutečnit.
Už se znáte s… Tato sekce představuje důležité hosty z řad bývalých závodníků, kteří svou účastí pravidelně podporovali Rally Krkonoše, stejně jako některé z těch, kteří se této rally aktivně zúčastňovali. Nechybí ani tradiční medailonky jednotlivých členů organizačního týmu.
HBV Motorsport V části věnované tomuto autoklubu najdeme jeho stručnou historii a současné aktivity.
Rally Krkonoše Archiv Rally Krkonoše odkazuje na průběh všech osmi ročníků závodu – ať už to byl volný podnik nebo mistrovství republiky. Vrátit se můžete jak k tiskovým zprávám, tak k mapám, harmonogramům nebo seznamům přihlášených a výsledkům.Zde plný text článku
Nejlepší dámská posádka - Jedůvky, Naděžda Bezstarosti - Alexandra Pluhářová
Nejrychlejší žena - Petra Hloušková
Nejmladší navigátor - Ivana Nocarová, 10 let
Nejvzdálenější posádka - Bojan Rejc (767 km, SLO) + Marie Pilařová (208 km)
Nejhezčí vůz - Škoda 120 LS, Štěpán Petráš
Nejstarší vůz - Trabant 601, 1972, Jan Kadaník
Nejlepší nováček - Jirka Špicar + Nikola Škodová
Nejrychlejší žena - Šárka Koldová
Nejmladší navigátor - Ivana Nocarová, 9 let
Nejvzdálenější posádka - Bojan Rejc (767 km, SLO) + Marie Pilařová (208 km)
Nejhezčí vůz - MGB GT, majitel Miroslav Krčmář
Nejstarší vůz - Lada VAZ 21011
Nejlepší nováček - Jan Možíš + Marie Švábová
Správné řešení úkolů
Kompletní výsledky - celkové (1-2), zručnost (3), dobrovolný slalom (4), týmy (5)
Nejlepší dámská posádka: Naděžda Bezstarosti - Zdeňka Háková, Škoda Octavia Combi
Nejrychlejší dámská jízda zručnosti: Jitka Machová, Škoda Felicia
Nejmladší navigátor: Ivana Nocarová, 8 let
Nejvzdálenější posádka: Petr Dlabaja - Milan Haberman, Renault Espace IV, Olomouc
Nejlepší nováček: Petr Dlabaja - Milan Haberman, Renault Espace IV
Nejstarší vůz: Trabant 601 Universal, řidič Jan Kadaník
Nejkrásnější vůz: Mazda6 Wagon, řidič Petr Pelech
Správné řešení úkolů
Nejlepší dámská posádka - Dana Tajzlerová a Věra Králová s Audi Q5
Nejrychlejší žena - Dana Tajzlerová
Nejmladší navigátor - Dvořákovi ze st. č. 10
Nejvzdálenější posádka - dvojice Pavel Hlaváček (Braunschweig) a Jan Tomaier (Vrbová Lhota)
Nejhezčí vůz - VW Scirocco Lukáše Poce a Přemka Zemana
Nejstarší vůz - Jeep Willys dvojice Vaněk - Presl
Nejlepší nováček - Zubehör Motorsport Team Igor Jarka - Karel Zahálka
Správné řešení úkolů
Nejlepší dámská posádka - Dana Tajzlerová a Věra Králová s Audi Q5
Nejrychlejší žena - Dana Tajzlerová
Nejmladší navigátor - Dvořákovi ze st. č. 10
Nejvzdálenější posádka - dvojice Ondřej Klimpera a Vlaďka Hýblová z Prahy
Nejhezčí vůz - Nissan 370 Z Jana Tomaiera a Pavla Hlaváčka
Nejstarší vůz - Trabant 601 Jana Kadaníka a Lukáše Beránka
Nejlepší nováček - Bodláci 2 (Filip a Anna Bodlákovi)
Konečné hodnocení po pěti ročnících
Správné řešení úkolů
Správné řešení úkolů
Pozvánka
Správné řešení úkolů
Seznam přihlášených
Správné řešení úkolů
Pozvánka